Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4779
W sumie: 40040

News

News zdjęcie id 149

IX Marsz Szlakiem Powstańców - podsumowanie

18.02.2019

Już po raz dziewiąty miłośnicy wędrówek pieszych zebrali się 16 lutego, aby przemierzyć 32-kilometrową trasę z Ojcowa do Miechowa szlakiem Apolinarego Kurowskiego, przywódcy akcji zbrojnej z 1863 roku.

Marsz, w tym roku, odbył się pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Charsznicy i wzięło w nim udział 39 osób.

Wymarsz miał miejsce o godz. 14-ej z Ojcowa, przy bardzo pięknej słonecznej pogodzie. Momentami człowiek zapominał o tym, że jest to jednak luty i zima. Po zmroku temperatura powietrza troszkę się obniżyła, ale generalnie była to bardzo przyjemna wędrówka. Grupa była bardzo zdyscyplinowana. Nie uniknęliśmy kilku otarć, bólu nóg, ale bez żadnych poważniejszych kontuzji. Na miechowski cmentarz dotarliśmy planowo o godz. 22-iej.” – mówi pomysłodawca i kierownik marszu Marcin Durman.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom. Na szczególne wyróżnienie z pewnością zasłużył najmłodszy uczestniki Marszu - Jakub Gajos, uczeń klasy 8-ej Szkoły Podstawowej. Równie ogromne słowa uznania należą się grupie miechowskich biegaczy długodystansowych w liczbie 6 osób, którzy postanowili trasę przebiec i dokonali tego w niezłym czasie (około 3 godzin od startu). W Skale, właścicielka Cukierni Rynek 22 – Józefa Rogowska, poczęstowała piechurów drożdżówkami. Podobna sytuacja miała miejsce w Komorowie, gdzie mieszkanka tej miejscowości Jolanta Pycia bezinteresownie usmażyła pączki.

GOK w Charsznicy przygotował uczestnikom pamiątkowe imienne identyfikatory oraz Certyfikaty Uczestnictwa. Słowem: wydarzenie przygotowane na piątkę z plusem i warte kontynuowania.

Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy dopełni wszelkich starań, aby jubileuszowa edycja Marszu odbyła się za rok i aby frekwencja uczestników była jeszcze większa. Już teraz warto zarezerwować sobie ten dzień na wymarsz, zwłaszcza, że data 16 lutego jest niezmienna, niezależnie od dnia tygodnia. A tymczasem widząc zainteresowanie tak dużej rzeszy ludzi takim sposobem spędzania wolnego czasu, już niebawem zorganizujemy kolejny marsz, tylko musimy opracować jakąś ciekawą trasę. Zapraszamy!!!” - dodaje dyr. GOK-u Szymon Kubit.


Uczestnicy IX Marszu Szlakiem Powstańców:

Jan Bogacz, Zbigniew Caba, Anna Dąbrowska, Iwona Drdzeń, Magdalena Durman, Marcin Durman, Marek Dziura, Agniejszka Gajos, Jakub Gajos, Krzysztof Gajos, Stanisław Hebdowski, Joanna Jastrząb, Zofia Kisiel, Julia Kowalska, Wojciech Leś, Wojciech Małodobry, Magdalena Nieduziak, Henryk Nowak, Grzegorz Orłowski, Ireneusz Patyk, Justyna Patyk, Janusz Patyna, Jadwiga Płaszewska, Dorota Siwiec, Anna Skowronek-Deńca, Ewa Skrzyniarz, Elżbieta Sławeta, Agnieszka Szumera, Bartłomiej Szumiński, Jacek Szumiński, Natalia Woźniak, Agnieszka Wróbel i Krzysztof Żur.

Biegowo trasę przemierzyli:

Grzegorz Majewicz, Marcin Maleta, Mariusz Nowak, Eugeniusz Poręba, Andrzej Śliwiński, Piotr Tkaczewski

Fotorelacja dostępna w Galerii po prawej lub TUTAJ

 

 

 

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.