Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4779
W sumie: 40040

News

News zdjęcie id 275

Spływ Kajakowy Bizoręda - Żerniki 3 lipca 2021

21.06.2021

 

W sobotę 3 lipca GOK w Charsznicy organizuje spływ kajakowy na Białej Nidzie z Bizorędy do Żernik. Trasa ma długość 13 km.

 

 

 

Uczestnicy wnoszą opłatę akredytacyjną w wysokości: 70 zł/osoby

UWAGA: OPŁATA JEST BEZZWROTNA!!!

BS Wolbrom o/Charsznica 37 8450 0005 0030 0383 2803 0004

W tytule wpisując: imię i nazwisko SPŁYW KAJAKOWY

Zapisy na nr tel. 530 515 013 

 

 

HARMONOGRAM WYJAZDU:

godz. 7:50 - zbiórka uczestników na parkingu przy GOK w Charsznicy, ul. Kolejowa 1 (dworzec PKP)

godz. 8:00 - wyjazd autobusem do Bizorędy (pow. jędrzejowski)

godz. 10:00 - rozpoczęcie spływu kajakowego

godz. 15:00 - zakończenie spływu, integracja przy ognisku

godz. 17:00 - wyjazd powrotny

godz. 19:00 - przyjazd do Charsznicy*

(*godzina wyjazdu może ulec zmianie, co będzie uzaleznione od ogólnej atmosfery

panującej podczas odpoczynku integracyjnego)

 

 

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I CO ZABRAĆ?

 • wygodne, przewiewne, szybkoschnące odzienie, ew. strój kąpielowy (ubranie może się zamoczyć, zabrudzić lub nawet zniszczyć)
 • obuwie praktyczne - np. sandały lub buty do chodzenia w wodzie, ew. stare znoszone adidasy (może wystąpić konieczność wejścia do wody)
 • krem ochronny z filtrem UV
 • czapka z daszkiem lub inne nakrycie głowy
 • okulary przeciwsłoneczne
 • preparat odstraszający insekty
 • minimum 1 butelka wody zdatnej do picia
 • przekąski, suchy prowiant, ew. ciastka, batony (bez czekolady)
 • na wypadek niesprzyjającej aury przyda się polar lub kurtka przeciwdeszczowa
 • należy pamiętać o zabezpieczeniu telefonu, dokumentów osobistych, kluczy, zegarka, które mogą ulec zalaniu, bądź nawet wpaść do wody

 

 

 

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z regulaminem, oraz jego przestrzeganie, potwierdzone własnoręcznym podpisem na liście obecności w dniu spływu.

 

REGULAMIN SPŁYWU

3 lipca 2021

 1. Organizatorem wyjazdu na spływ kajakowy po Białej Nidzie jest Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy.

 2. Każdy uczestnik bierze udział w spływie na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność rodziców lub opiekunów.

 3. Prawo udziału w spływie mają osoby, których stan zdrowia pozwala na udział w spływie, bez względu na umiejętność pływania i które w dniu spływu ukończyły 10 r. ż.

 4. Każdy uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia pozwala na podjęcie przeze niego wysiłku związanego z uczestnictwem w spływie oraz z pokonaniem w określonym czasie wyznaczonej trasy.

 5. Spływ kajakiem odbywa się na trasie o długości 13 km z Bizorędy do Żernik i trwa około 5 godzin, bez możliwości zakończenia spływu wcześniej.

 6. Podczas przejazdu na miejsce spływu, jak i w czasie spływu, każdy uczestnik jest zobowiązany zachować wszelkie formy ostrożności, wynikające z zagrożenia epidemiologicznego związanego z wirusem COVID-19. Dotyczy to głównie stosowania szeroko rozumianej higieny, zachowania bezpiecznej odległości itp. Szczególne wytyczne są następujące:

  - Organizator ma prawo udostępnić Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy,

  - każdy uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej,

  - uczestnik przed wyjazdem na spływ obowiązkowo podpisuje oświadczenie, że  według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym,

  - uczestnik przed wejściem do autokaru poddaje się obowiązkowemu pomiarowi temperatury,

  - w autokarze obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem osób, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych). 

 7. Uczestnicy spływu są zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa wodnego oraz ochrony przyrody.

 8. Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do płynięcia w zapiętej kamizelce ratunkowej lub asekuracyjnej.

 9. Uczestnicy spływu przed wypłynięciem mają obowiązek sprawdzić stan powierzonego sprzętu pływającego. Uczestnik spływu odpowiada za powierzony sprzęt i ponosi za niego odpowiedzialność finansową. W razie uszkodzenia pokrywa koszty naprawy lub zakupu nowego sprzętu.

 10. W trakcie trwania spływu zabrania się picia alkoholu oraz używania środków odurzających.

 11. Zabrania się płynięcia na wierzchu kajaka, wyprzedzania otwierającego spływ, oraz pozostawania za zamykającym spływ.

 12. Na spływie obowiązuje zakaz kąpieli.

 13. Uczestnicy spływu powinni być ubrani odpowiednio do warunków atmosferycznych. Zaleca się również zabranie ze sobą napojów chłodzących oraz wysokokalorycznej żywności, nakrycia głowy oraz krem z filtrami ochronnymi zabezpieczający przed oparzeniami słonecznymi. Wskazane jest także zabranie zapasowego ubrania, zabezpieczonego przed zamoczeniem.

 14. Każdy uczestnik spływu powinien posiadać okulary chroniące oczy przed słońcem, wiatrem, gałęziami drzew.

 15. Cenne przedmioty (dokumenty osobiste, telefony, aparaty fotograficzne) powinny być zabezpieczone przed zamoczeniem i zatonięciem.

 16. Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu spływu.

 17. Po zakończeniu spływu, uczestnicy zobowiązani są do oczyszczenia kajaków oraz pozostawienia kamizelek ratunkowych i wioseł, a także wyciągnięcia kajaka na brzeg .

 18. Organizator spływu, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, ma prawo dokonania koniecznych zmian trasy, godziny rozpoczęcia i programu spływu oraz odwołania spływu w przypadku wysokiego stanu wody lub złych warunków pogodowych.

 19. Nie stosowanie się do któregokolwiek punktu Regulaminu może być powodem do wykluczenia uczestnika ze spływu lub nawet z wszelkich innych wydarzeń organizowanych przez GOK w Charsznicy.

 20. Uczestnicy wnoszą opłatę akredytacyjną (transport autokarowy, opłaty spływowe, posiłek regeneracyjny) w wysokości: 70 zł/osoby. Opłaty przyjmowane są tylko do 30 czerwca 2021.

 21. W dniach 1 – 2 lipca nie ma możliwości zgłoszenia udziału.

 22. Uczestnicy dokonują wpłaty akredytacyjnej wyłącznie przelewem:

BS Wolbrom o/Charsznica 37 8450 0005 0030 0383 2803 0004

W tytule wpisując: imię i nazwisko SPŁYW KAJAKOWY

 1. Opłata akredytacyjna nie podlega zwrotowi, z wyjątkiem sytuacji, kiedy wyjazd na spływ nie odbywa się z winy Organizatora. Uprasza się uczestników o przemyślane wpłaty, a na wypadek rezygnacji ze spływu, o zapewnienie innej osoby na swoje miejsce.

 2. Wszelkie zapytania należy kierować pod nr tel. +48 530 515 013.

 3. Rejestracja uczestników zaczyna się 23 czerwca o godz. 8:00 i odbywa się osobiście w biurze Organizatora, ul. Kolejowa 1 w Charsznicy, telefonicznie (najlepiej za pośrednictwem SMS-a), bądź poprzez wysłanie maila na adres: gok@charsznica.pl podając: imię i nazwisko, datę urodzenia (dzień/miesiąc/rok) oraz numer telefonu kontaktowego.

 4. Ostateczne wpisanie na listę uczestników nastąpi po zaksięgowaniu opłaty akredytacyjnej.

 5. Organizator przyjmuje limit osób: 80.

 6. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego Regulaminu.

 

Wszyscy uczestnicy, biorący udział w spływie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów.

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.