Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6622
W sumie: 41883

News

News zdjęcie id 313

Podsumowanie XII Marszu Szlakiem Powstańców 16.02.2022

17.02.2022

 

16 lutego 2022 roku, Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy zorganizował XII Marsz Szlakiem Powstańców, upamiętniając tym samym 159. rocznicę Bitwy Miechowskiej. Trasę o dł. 32 km z Ojcowa do Miechowa przemierzyły 42 osoby.

W tegorocznej edycji Marszu postanowiono wrócić do głównej jego idei, czyli przemierzenie całej trasy bez zorganizowanego wsparcia. W ostatnich dwóch latach, podczas X i XI Marszu na uczestników dokładnie w połowie trasy, czekał ciepły posiłek regeneracyjny w postaci bigosu, jednak zatracił się przez to ten surowy, niepowtarzalny charakter Marszu z jego pierwszych edycji.

 

 

Wymarsz zaplanowano na godz. 14:00. Trasa z Ojcowa do Miechowa jest dość wymagająca i do jej pokonania potrzeba średnio 8 do 9 godzin maszerowania. Obowiązujący zakaz zaopatrywania się w pobliskich sklepach powoduje, że każdy niesie wszystkie potrzebne rzeczy ze sobą. Pogoda dopisała, choć zawsze o tej porze roku po godzinie 18-ej robi się chłodno i wietrznie. To wszystko sprawia, że nie jest to łatwy Marsz, ale też pozostaje po jego przejściu niezapomniane przeżycie.

 

 

Trzy osoby: Eugeniusz Poręba, Grzegorz Majewicz i Marcin Maleta postanowiły trasę przebiec i o godz. 17:07 wbiegli do Miechowa. Pozostali dotarli na miechowski cmentarz o godz. 22:30.

 

 

Na trasie, miłą niespodziankę przygotowali gospodarze obiektu klubu sportowego ”Olimpia” Czaple Wielkie wspólnie z tamtejszą Motylarnią p. Brzezowskich, częstując piechurów gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi rogalikami.

 

 

Ostatnim miejscem odpoczynku, tradycyjnie był dom Pani Joli Pyci w Komorowie, która właśnie z okazji Marszu serwuje od 10-u lat własnej produkcji pączki.

 

 

Na cmentarzu w Miechowie przy pomniku poległych powstańców 1863 r. zapalono symboliczny znicz i oddano salwę honorową.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom Marszu, za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przemierzenie trasy. Zapraszamy na kolejną edycję Marszu za rok. Przypominamy, że jego data nie zmienia się i zawsze odbywa się on 16 lutego.


 

Uczestnicy XII Marszu Szlakiem Powstańców:

Krystyna Borysiuk-Żmijewska, Zbigniew Caba, Anna Dąbek, Anna Dąbrowska, Magdalena Durman, Marcin Durman, Victoria Farry, Jakub Gajos, Joanna Gajos, Krzysztof Gajos, Andrzej Garula, Kajetan Hajek, Zuzanna Hajek, Mateusz Kania, Magdalena Kopiczyńska-Hajek, Grzegorz Krzysztoforski, Szymon Kubit, Janusz Kwit, Wojciech Leś, Grzegorz Majewicz, Marcin Maleta, Katarzyna Małkiewicz, Wojciech Małodobry, Magdalena Nieduziak, Grzegorz Orłowski, Paweł Osikowski, Ireneusz Patyk, Janusz Patyna, Jadwiga Płaszewska, Eugeniusz Poręba, Urszula Sajdak-Farry, Dorota Samek, Dorota Siwiec, Agnieszka Szumera, Jacek Szumiński, Józef Urbański, Krzysztof Warchoł, Jan Wołoch, Natalia Woźniak, Agata Zych, Karina Żur i Łukasz Żurek.

 

 

 

 

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.