Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4779
W sumie: 40040

News

News zdjęcie id 367

XIII Marsz Szlakiem Powstańców - podsumowanie

20.02.2023

 

16 lutego 2023 roku odbył się XIII Marsz Szlakiem Powstańców 1863 r., którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy. Trasę o dł. 32 km z Ojcowa do Miechowa przemierzyły 52 osoby.

Pogoda kolejny raz była łaskawa, aczkowlwiek trasa do łatwych nie należy. Wymarsz tradycyjnie zaplanowano na godz. 14:00.

Osiem osób uzyskało zgodę na to, aby odłączyć się od grupy i pobiec do Miechowa, gdzie byli już około godziny 17-ej, reszta marszowym krokiem wyruszyła w stronę Miechowa (w tym jeden uczestnik na rowerze).

Na miechowskim cmentarzu przy pomniku poległych powstańców, o godz. 22:40 zapalono symboliczny znicz, upamiętniając w ten sposób tragiczne wydarzenia sprzed dokładnie 160 lat.

Na trasie było kilka miłych niespodzianek. W Skale, jedna z mieszkanek - Pani Józefa Rogowska poczęstowała maszerujących faworkami, toż to przecież tłusty czwartek(!). W Wysocicach Dyrektor GOK w Charsznicy – Szymon Kubit, sam osobiście dowiózł pączki, herbatę i kawę, co nie było wcześniej ustalone. Także miłą niespodziankę przygotowali gospodarze obiektu klubu sportowego ”Olimpia” Czaple Wielkie, częstując piechurów gorącą herbatą i kawą oraz… pączkami.

Tradycyjnym miejscem odpoczynku był dom Pani Joli Pyci w Komorowie, która już po raz 11-y przywitała piechurów pączkami własnej produkcji.

XIII Marsz przeszedł do historii. Gratulacje należą się wszystkim jego uczestnikom, za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przemierzenie trasy.

Organizatorzy już zapraszają na kolejną edycję Marszu za rok, która odbędzie się, jak zawsze – 16 lutego, bez względu na to, jaki to dzień tygodnia.


 

Uczestnicy XIII Marszu Szlakiem Powstańców:

Jan Bogacz, Krystyna Borysiuk-Żmijewska, Zbigniew Caba, Adam Czekaj, Małgorzata Czekaj, Anna Dąbek, Milena Deska, Tomasz Durbas, Magdalena Durman, Marcin Durman, Marek Dziura, Victoria Farry, Agnieszka Gajos, Jakub Gajos, Joanna Gajos, Krzysztof Gajos, Andrzej Garula, Seweryn Hajek, Zuzanna Hajek, Bartłomiej Jamka, Magdalena Kopińska-Hajek, Agnieszka Kotarska, Grzegorz Krzysztoforski, Beata Kwiecińska, Wojciech Leś, Grzegorz Majewicz, Marcin Maleta, Katarzyna Małkiewicz, Wojciech Małodobry, Rafał Mucha, Magdalena Nieduziak, Grzegorz Orłowski, Ireneusz Patyk, Janusz Patyna, Jadwiga Płaszewska, Eugeniusz Poręba, Urszula Sajdak-Farry, Dorota Samek, Dorota Siwiec, Joanna Sobieraj-Baran, Agnieszka Szumera, Jacek Szumiński, Andrzej Śliwiński, Marcin Tarapacz, Piotr Tkaczewski, Teresa Tomczuk, Tomasz Uchto, Krzysztof Warchoł, Paweł Włodarczyk, Natalia Woźniak, Łukasz Żurek.

 

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.