Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6621
W sumie: 41882

News

News zdjęcie id 401

Brevet 200 Po Liściu Kapusty 25 maja 2024

26.01.2024

 

Na BREVET 200 Po Liściu Kapusty zapraszają:

 

       

          

        

 

Wszystkich sympatyków długodystansowej jazdy na rowerze zapraszamy na Brevet "Po Liściu Kapusty", który odbędzie sie w sobotę 25 maja 2024 r.

Przygotowaliśmy trasę o długości 205 km i liczbie przewyższeń 1319 m.

Czas wyznaczony do ukończenia dystansu wynosi 13,5 godziny (start godz. 8:00 - zakończenie godz. 21:30), co stwarza możliwość pomyślnego ukończenia brevetu nawet mniej doświadczonym cyklistom.

 

 

 

 

 

Bazą wypadową, czyli miejscem startu i mety, będzie Hala Sportowa GOK w Charsznicy, mieszcząca się przy ul. Mickiewicza 1 A w miejscowości Miechów-Charsznica, powiat miechowski, woj. małopolskie.

 

Zapisy tylko i wyłącznie poprzez stronę:

brevety.pl

 

Uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, ma możliwość noclegu przed i po brevecie w hali sportowej, dysponujemy 12 sztukami materacy (kolejność zajmowania, gdyby ktoś był chętny, wg zasady "kto pierwszy, ten lepszy", pozostali karimata i śpiwór we własnym zakresie), prysznice, sanitariaty, mikrofalówka, czajnik/warnik oraz stały dostęp do prądu.

Na trasie brevetu organizujemy dwa bufety (tzw. Punkt Kontrolno-Żywieniowy) - prawdopodobie na 77 km i 135 km. Dodatkowo na mecie każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek typu zupa i drugie danie.

W czasie trwania brevetu będzie można bezpiecznie zostawić swój bagaż na miejscu. Posiadamy bezpłatne miejsca do bezpiecznego zaparkowania samochodu. Charsznica ma bezpośrednie połączenie PKP z Katowicami i Kielcami.

 

Trasa jest poprowadzona drogami asfaltowymi. Preferowany rower: szosowy, trekkingow lub górski z cienkimi oponami.

 

 

 

Trasa Brevetu 200 km do wglądu TUTAJ

 

 

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY:

Piątek 24 maja:

godz. 20:00 - otwarcie Hali Sportowej / organizacja biura (ul. Mickiewicza 1A w Charsznicy) 

 

Sobota 25 maja:

godz. 6:00 - otwarcie biura, podpisywanie list obecności

godz. 7:40 - odprawa techniczna, omówienie trasy, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

godz. 8:00 - wyjazd na trasę w grupach 10-osobowych, co 2 minuty

godz. 21:30 - koniec oficjalnego limitu czasu (osoby, które wystartują po godz. 8:00 mają odpowiednio wydłużony limit czasu)

 

Niedziela 26 maja:

godz. 10:00 - zamknięcie Hali Sportowej

 

 

Zapisy zakończone!!!

Szczegółowe informacje na stronie www.brevety.pl 

 

Liczba uczestników: 71 osób (stan na dzień 15 maja 2024)

Osoby, które dokonały zapisu przed 15 maja, ale nie opłaciły do tej pory wpisowego widnieją u Nas w systemie jako "zarejestrowane nie opłacone".

 

 

 

 

REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY:

Brevet odbywa się w otwartym ruchu drogowym, dlatego uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu  drogowego.
Każdy uczestnik Brevetu zobowiązany jest do startu w kasku sztywnym.
Brevet odbywa się bez względu na pogodę. W przypadku ekstremalnie złych warunków atmosferycznych dopuszcza się przełożenie Brevetu na inny termin, o czym Organizator poinformuje uczestników najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem Brevetu.

Na trasie Brevetu występują strome podjazdy oraz zjazdy, jak i inne niebezpieczne warunki (ostre zakręty, śliska nawierzchnia itp.). W ruchu miejskim mogą występować utrudnienia. Bezpieczne pokonanie tychże odcinków tras leży w gestii uczestnika, który sam za siebie bierze odpowiedzialność i podejmowane decyzje, co do pokonania tychże odcinków.

Każdy uczestnik bierze udział w Brevecie na własną odpowiedzialność i jest zobowiązany to potwierdzić, podpisując stosowny dokument, w którym zadeklaruje pełną odpowiedzialność za ryzyko wypadku, jego skutki i ewentualne obrażenia oraz wyposażenie i zgubione rzeczy. 

Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną za wszystkie wyrządzone przez  siebie szkody z własnej, wyłącznej winy innym uczestnikom Brevetu oraz osobom trzecim.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie Brevetu spowodowane z winy uczestnika. Za ewentualne kolizje i wypadki na trasie spowodowane z winy uczestnika, odpowiedzialność będzie ponosił uczestnik.

Uczestnicy Brevetu ubezpieczają się we własnym zakresie.

Uczestnicy podpisując listę startową oświadczają, że wszystkie dane personalne i dane dotyczące stanu  zdrowia wpisane przez nich do formularzy Brevetowych są kompletne i zgodne z prawdą. 

Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania zarządzeń i poleceń ze strony służb porządkowych Organizatora w czasie trwania  Brevetu, dotyczy to trasy oraz pomieszczeń przed i po startowych.

Obowiązuje nakaz udzielenia pomocy poszkodowanym uczestnikom Brevetu.

W przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy (np. awaria roweru, brak sił itp.) uczestnik wraca do miejsca startu samodzielnie. W uzasadnionych przypadkach Organizator zapewni transport.

Zaśmiecanie trasy Brevetu grozi dyskwalifikacją i wykluczeniem uczestnika z wszystkich innych imprez organizowanych przez GOK w Charsznicy.

Uczestnik dokonujący rejestracji, akceptuje warunki niniejszego Regulaminu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Zgadzają się również na otrzymywanie  korespondencji drogą elektroniczną i udostępniają w tym celu swój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144/02, poz. 1204). 

Uczestnik Brevetu akceptujący niniejszy Regulamin zgadza się na wykorzystanie swojego wizerunku przez Organizatora  w mediach społecznościowych, stronie internetowej i prasie lokalnej.

Brak znajomości Regulaminu oraz brak uczestnictwa na odprawie technicznej nie będzie uznawany za wytłumaczenie.
Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego Regulaminu oraz do jego zmian.
Komunikaty przedstartowe i odprawa techniczna jest nierozłączną częścią tego Regulaminu.

 

Więcej szczegółów oraz informacji udziela:

Marcin +48 530 911 913

 

HOMOLOGACJA BREVETU:

Brevet 200 "Po liściu kapusty" jest homologowany, czyli daje uczestnikowi zaliczenie przez organizację ACP dystansu 200 km, wymagane do wcześniejszych zapisów do startu w brevecie Paris-Brest-Paris we Francji, w sierpniu 2027 roku.

Szczegóły: 

Wojtek +48 601 096 654

 

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.