Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 330
W sumie: 1417

BREVETY

         

 

UWAGA!

Ze względu na sytuację, jaka panuje obecnie

w Polsce i na świecie

informujemy, że na tą chwilę

organizacja brevetów została zawieszona.

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska zaprasza wszystkich pasjonatów turystyki rowerowej, ale też ludzi lubiących wyzwania, głodnych przygód, wrażeń i sprawdzania granic własnych możliwości, do udziału w przejazdach rowerowych, tzw. Brevetach.

Brevety nie są wyścigami i nie ma w nich lokat za najszybsze pokonanie trasy. Są to przejazdy po ściśle ustalonych trasach, w których zwycięzcą jest każdy, kto osiągnie linię mety w wyznaczonym limicie czasu. Podczas pokonywania dystansu na uczestników czekają punkty kontrolne (mniej więcej co 70 km), minimum jeden punkt żywieniowy, a w przypadku dystansów dłuższych - punkt noclegowy.

Limity czasowe nałożone na poszczególne dystanse nie są wygórowane i pozwalają uczestnikowi jechać ze stałą prędkością 15 km/h, co stwarza możliwość ukończenia dystansu nawet mniej doświadczonym cyklistom.

Planujemy w roku 2020 zorganizować trzy Brevety, do których bazą wypadową czyli miejscem startu i mety będzie Hala Sportowa GOK w Charsznicy, mieszcząca się przy ul. Mickiewicza 1 A:

 

 

 

Brevet "ORLE GNIAZDA"

na dystansie 200 km

(szczegóły TUTAJ)

Potoczna nazwa „Orle Gniazda” nawiązuje do trasy, która wyznaczona jest pomiędzy średniowiecznymi zamkami i warowniami, stanowiącymi niegdyś linię umocnień na granicy Królestwa Polskiego. To jedna z najbardziej urokliwych tras w Polsce, która biegnie przez Pilicę, Wolbrom, Smoleń, Pieskową Skałę, Olkusz, Rabsztyn, Klucze, Ogrodzieniec, Morsko, Mirów, Bobolice, Sokolniki, Brzeziny i Żarnowiec, a limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 13,5 godziny.

 

 

Brevet "WOKÓŁ SMOGU"

na dystansie 300 km

(szczegóły TUTAJ)

Bardzo ciekawa trasa, potocznie nazwana „Wokół smogu”, ze względu na to, że jest wytyczona dookoła Krakowa. Biegnie przez Miechów, Proszowice, Nowe Brzesko, Niepołomice, Mogilany, Czernichów, Tenczynek, Krzeszowice, Bukowno, Klucze, Ogrodzieniec, Pilicę, Żarnowiec, Sędziszów i Kozłów. Uczestnicy muszą się stawić na linii mety w ciągu 20 godzin od startu.

 

 

Brevet "BIESZCZADZKI TRAKT"

na dystansie 600 km

(szczegóły TUTAJ)

Trasa jeszcze nie jest ostatecznie ustalona, ale na pewno będzie wytyczona w Bieszczady i z powrotem. Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 40 godzin.

 

 

Pamiątkowe medale:
Każdy uczestnik, któremu uda się ukończyć brevet, otrzyma pamiątkowy medal za udział. Dodatkowo uczestnicy, którzy ukończą wszystkie trzy brevety otrzymają trofeum, tzw. "Koronę Charsznicy", tworzące całość z medalami za poszczególne dystanse.
 
Korona Charsznicy (spersonalizowana):
 
 
 

 

 

 

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.