Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4779
W sumie: 40040

News

News zdjęcie id 174

Aktywnie, proekologicznie... - podsumowanie

05.06.2019

W niedzielę 2 czerwca na stadionie LKS Spartak w Charsznicy miał miejsce Piknik Rodzinny „Aktywnie, proekologicznie, z domieszką wspólnej zabawy”, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którego organizatorem była OSP w Charsznicy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Charsznicy.

 

 

Piknik rozpoczął się już we wczesnych godzinach rannych Rajdem Rowerowym Na Orientację "Tropem Remiz OSP". Było to wydarzenie o charakterze rekreacyjno-turystycznym z nutką sportowej rywalizacji, w którym wzięło udział aż 104 uczestników.

Zadaniem uczestników było zlokalizowanie minimum trzech Punktów Kontrolnych (punktami były Remizy OSP), odznaczenie na Karcie Startowej specjalnym perforatorem faktu dojechania do Punktu i powrót do miejsca startu.

Organizatorzy przygotowali 12 Punktów Kontrolnych, starając się aby suma odległości między wszystkimi punktami nie przekroczyła 42 kilometrów. Czas na zlokalizowanie Punktów wynosił dla startujących o godz. 10-ej 5 godzin.

W eksploracji terenów gminy Charsznica uczestniczyły całe rodziny, miejscowi, ale także przyjezdni pasjonaci takiej formy wypoczynku, m. in. silna reprezentacja z Miechowa i Olkusza.

Aż 48 osób bardzo ambitnie podeszło do tematu i zrealizowało plan odnalezienia wszystkich remiz w stu procentach.

Pozostałe rezultaty:

  • 11 remiz – 7 osób
  • 10 remiz – 3 osoby
  • 8 remiz – 4 osoby
  • 7 remiz – 4 osoby
  • 6 remiz – 14 osób
  • 5 remiz – 4 osoby
  • 4 remizy – 3 osoby
  • pozostali po 3 remizy

 

W biurze Rajdu (miejsce startu i mety) przygotowano dla uczestników wodę, batony regeneracyjne, serwis kawowy, ciepły posiłek (bigos), ale przede wszystkim schronienie przed słońcem. Pogoda dopisała, momentami było nawet za ciepło.

Najmłodszą uczestniczką Rajdu była Kaja Żaba (rocznik 2016), najstarszym uczestnikiem – Jan Bogacz. Najszybciej wszystkie punkty kontrolne zlokalizował Szymon Szewczyk, a wśród pań – Agata Adamus.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo.

 

Po zakończeniu Rajdu, jego uczestnicy mogli odpocząć przy muzyce zespołów disco-dance, które do wieczora bawiły licznie zgromadzona publiczność. Na scenie zaprezentowali się: Nokaut, Freaky Boys, Dagmara, Markus P oraz DJ Salis, którego występ okraszony był pokazem laserów i świateł. Wcześniej na rozgrzewkę przygrywała Orkiestra Dęta „Tempo” z Charsznicy.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół i zapewnili sporo atrakcji dla najmłodszych (dmuchanie zamki, zjeżdżalnie, przejażdżka na kucykach) oraz dorosłych (gastronomia, przekąski, napoje).

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z dość obszernym, co bardzo cieszy, komentarzem - trzech jednostek OSP z terenu Charsznicy, które dosłownie na wyciągnięcie ręki zaprezentowały swoje umiejętności i możliwości w działaniu bojowym przystępując do wydobycia dwóch poturbowanych pasażerów zakleszczonych w rozbitym samochodzie.

Z innych ciekawych atrakcji należy wymienić pokaz pierwszej pomocy, zlot motocyklowy oraz pokaz samochodów jednostek OSP.

Podczas Pikniku nie zabrakło quizów i konkursów z nagrodami, dzięki czemu o nudzie nie było mowy.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy wspomogli Piknik: w-ce przewodniczący Rady Gminy Charsznica – Tomasz Kościelniak, Hotel Restauracja „Planeta” z Charsznicy, FH „Domaga” Maria i Piotr Skóra, „Intermarche”, FTU „Dodi” – Michał Durman TAXI nr 40 z Miechowa, Burgerownia „zKURczyBYK” z Miechowa, Firma „Duet” - Monika Luberda z Charsznicy, „EndCar” Stacja Demontażu Pojazdów i Pomoc Drogowa – Michał Sukiennik i Andrzej Bluj, Zbigniew Korman - CKiS w Miechowie, „Wieści Miechowskie” oraz Regionalny Portal Internetowy „miechowski.pl”.

 

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.