Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4779
W sumie: 40040

News

News zdjęcie id 219

Podsumowanie X Marszu Szlakiem Powstańców

19.02.2020

10. Jubileuszowy Marsz Szlakiem Powstańców (trasa o długości 32 km z Ojcowa do Miechowa) ruszył tradycyjnie parę minut po godz. 14-ej, w przeddzień 157. rocznicy bitwy o Miechów – 16 lutego.

Od kiedy rok temu pieczę nad Marszem objął Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy, widać wyraźnie progres tej inicjatywy, o czym świadczy bardzo wysoka frekwencja uczestników – 58 osób.

- „Postanowiliśmy, że w tym roku wspomożemy uczestników Marszu gorącą herbatą i porcją bigosu, który dowieźliśmy do Wysocic, czyli dokładnie na półmetek trasy, co spotkało się oczywiście z ogromną aprobatą. Taki zastrzyk energii na dalszą część trasy okazał się bardzo potrzebny” - mówi dyr. GOK w Charsznicy Szymon Kubit.

Punkt żywieniowy w Wysocicach, to nie jedyny najbardziej „wyczekiwany” moment Marszu, bowiem dzięki uprzejmości lokalnych mieszkanek, w Skale, w Cukierni Józefy Rogowskiej, właśnie na okoliczność Marszu piecze się rogaliki z marmoladą i faworki, a na ostatnim odcinku trasy, w Komorowie, pyszne pączki domowej roboty serwuje Jolanta Pycia.

Tradycyjnie, w tegorocznej edycji Marszu, uczestniczyła Grupa Biegaczy Długodystansowych z Miechowa, w liczbie 5 osób, którzy trasę przemierzyli biegnąc. Jedna osoba pokonała dystans jadąc na rowerze.

W Marszu uczestniczyła także silna Grupa Nordic Walking (aż 12-u osób) z Ojcowa, z Mistrzynią Polski i Europy Nordic Walking 2016 Sylwią Pasińską-Skowron na czele.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom Marszu, ale największe słowa uznania kierujemy dzieciom – Zuzi Hajek (rocznik 2009) i Asi Gajos (2008), które dzielnie dotrzymywały kroku dorosłym. Najmłodszym uczestnikiem Marszu był Kajetan Hajek, który niedawno skończył 7 lat (udało mu się przejść dystans 14 km), najstarszymi natomiast Jarosław Kwiatek i  Jerzy Tabaka (rocznik 1951).

- „To jest jednak osiem godzin maszerowania. Zwłaszcza po zmroku, kiedy dopada człowieka znużenie, odczuwa się najbardziej trudy tej wędrówki. Ale nie obawiam się, że osłabnie zainteresowanie Marszem. Wiele osób nie wyobraża sobie nie iść, a data 16 lutego jest przez niektórych rezerwowana nawet w planach urlopowych” – relacjonuje kierownik i pomysłodawca Marszu Marcin Durman.

Rzeczywiście, w przyszłym roku Marsz odbędzie się we wtorek i rozpocznie, jak zawsze o godz. 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!!!

 

Uczestnicy X Marszu Szlakiem Powstańców:

Zbigniew Caba, Łukasz Cisowski, Anna Dąbek, Anna Dąbrowska, Jan Dąbrowski, Ewelina Domasławska-Pytlik, Jolanta Dudek, Magdalena Durman, Marcin Durman, Marek Dziura, Agniejszka Gajos, Jakub Gajos, Joanna Gajos, Krzysztof Gajos, Andrzej Garula, Kajetan Hajek, Zuzanna Hajek, Magdalena Kopiczyńska-Hajek, Maciej Krzywda, Jarosław Kwiatek, Marcin Laszczak, Wojciech Leś, Małgorzata Matoga, Katarzyna Mazur, Rafał Mucha, Magdalena Nieduziak, Henryk Nowak, Grzegorz Orłowski, Sylwia Pasińska-Skowron, Ireneusz Patyk, Justyna Patyk, Janusz Patyna, Grzegorz Pietrzyk, Jadwiga Płaszewska, Mateusz Płaszewski, Sebastian Rakoczy, Łucja Rerutko, Olga Rerutko, Sabina Rerutko, Wojciech Rerutko, Dominika Rzewuska, Ewelina Seweryn, Dorota Samek, Dorota Siwiec, Remigiusz Siwiec, Łukasz Skwarczyński, Agnieszka Szumera, Marcin Szymoniak, Jerzy Tabaka, Natalia Woźniak, Łukasz Żaba i Krzysztof Żur.

Biegowo trasę przemierzyli:

Leszek Kałwa, Monika Kornobis, Marcin Maleta, Eugeniusz Poręba i Andrzej Śliwiński.

Na rowerze jechał Wojciech Małodobry.

GOK w Charsznicy dziękuje Monice Luberdzie z firmy „Duet” za przygotowanie bigosu oraz Czesławowi Drożdżowi z firmy transportowej „Drol” za bezpieczny przewóz uczestników Marszu do Ojcowa.

 

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.