W tym miesiącu: 3111
W sumie: 15879

News

News zdjęcie id 267

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Młodzików w Tenisie Stołowym - Kraków 23 maja 2021

26.05.2021

23 maja 2021 roku na dużej hali Bronowianki w Krakowie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Województwa Młodzików w Tenisie Stołowym.

W zawodach uczestniczyło 64 najlepszych młodzików oraz 32 młodziczki z województwa małopolskiego, w tym dwoje tenisistów z Sekcji Tenisa Stołowego GOK w Charsznicy: Aleksandra Karolczuk oraz Wojciech Niewiara.

Ola w pierwszym meczu pokonała bez straty seta Aleksandrę Strojek (Siemacha Kraków), niestety w kolejnym pojedynku trafiła na dwa lata starszą Alicję Mroczka (KS Gorce Nowy Targ), której uległa 0:3.

W pojedynku o miejsce 13. Ola pokonała Jagodę Bala (KS Gorce Nowy Targ), natomiast o miejsce 9. Kaję Konstantyn (MKS Centrum Kraków). Oba mecze wygrała bez straty seta. Ostatecznie Ola zakończyła zawody na wysokim 9. miejscu, zdobywając na swoje konto 49 pkt.

Przeciwnikiem Wojtka w pierwszej rundzie był Paweł Piróg (Siemacha Kraków), który aktualnie zajmuje 5. miejsce w województwie. Mecz zakończył się wynikiem 0:3. W drugim pojedynku reprezentant Charsznicy również nie ugrał seta, tym razem z Dominikiem Karwasińskim (UKS Gryf Gdów). W meczu pocieszenia o miejsce 49. Wojtek uległ Kamilowi Obal (LUKS Skrzyszów) i ostatecznie bez punktu zakończył turniej na miejscu 57.

- „Oba starty zaliczam do udanych. Grając z mocniejszymi od siebie rywalami na pewno wzmacniamy psychikę. Wiemy nad czym pracować i jakie popełniamy błędy. Kolejne turnieje przed nami. Już w najbliższy weekend Ola powalczy na Mistrzostwach Polski Żaczek w Ostródzie, to bardzo ważny start. Wojtek w ten weekend pauzuje, ale jestem z niego równie dumna, bo naprawdę wkłada serce w treningi, a trochę brakuje mu szczęścia w losowaniu przeciwników. Gratuluję obojgu dobrego startu w Krakowie” - mówi trenerka Joanna Piątek.