News

News zdjęcie id 271

Mistrzostwa Województwa Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym 5 czerwca 2021

07.06.2021

W dniu 5 czerwca na dużej hali KS "Bronowianka" w Krakowie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Województwa Skrzatek i Skrzatów w tenisie stołowym, w których debiutował najmłodszy zawodnik II. grupy treningowej Sekcji Tenisa Stołowego GOK w Charsznicy - Gracjan Wójcik (7 lat). Były to jego pierwsze zawody i jednocześnie pierwszy zdobyty medal!!!

Gracjan, w grze podwójnej, wraz z Filipem Kołosem (Rokicie Szczytniki) zdobył srebrny medal (wygrana z duetem Sikoń/Żmuda, przegrana w finale z duetem Stoczek/Śledziewski), natomiast w turnieju singlowym po przegranych meczach 0:3 z Jakubem Sikoniem (Jordan Zakliczyn) i Patrykiem Śledziewskim (Rokicie Szczytniki) pokonał 3:1 Szymona Czerneckiego (KS Start Nowy Sącz), co ostatecznie dało mu 7. miejsce. Mimo ogromnego stresu i rozkojarzenia spowodowanego pierwszymi w życiu zawodami, które już miały tak wysoką rangę poradził sobie fantastycznie.

Tego samego dnia rozegrane zostały także Indywidualne Mistrzostwa Województwa Żaczek i Żaków, w których zagrała Aleksandra Karolczuk.

Zawodniczka z Charsznicy turniej singlowy zakończyła na 5. miejscu zdobywając 37 punktów. W pierwszej rundzie trafiła na Zuzannę Mardosz (Rokicie Szczytniki), z którą wygrała bez straty seta, niestety w kolejnej rundzie uległa 3:0 Emilii Świątek (Tarnovia Tarnów). W walce o piątą lokatę wygrała trzy kolejne pojedynki: 3:0 z Karoliną Utylską (MKS Centrum Kraków), natomiast 3:1 z Mają Klag (KS Gorce Nowy Targ) i Julią Gaj (Rokicie Szczytniki).

W turnieju deblowym razem z Zuzanną Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice) Ola wywalczyła złoty medal, wygrywając 3:0 z duetem Klag/Utylska oraz 3:1 z Habą/Gaj.

Nasi zawodnicy znakomicie poradzili sobie z postawioną przed nimi poprzeczką i udźwignęli ciężar rangi zawodów. Wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni, no i oczywiście spragnieni dalszych sukcesów.