Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4774
W sumie: 40035

News

News zdjęcie id 281

24-godzinny Maraton Rowerowy 14/15 sierpnia 2021

04.08.2021

W dniach 14/15 sierpnia GOK w Charsznicy zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze do udziału w "24-godzinnym Maratonie Rowerowym". Trasę o długości 4 km (1 okrążenie) można pokonywać dowolną ilość razy w wybranym przez siebie przedziale czasowym od godz. 16:00 w sobotę 14 sierpnia do godz. 16:00 w niedzielę 15 sierpnia.

 

24h Maraton Rowerowy wspierają:

 

              

 

           

 

        

 

                        

 

                          

 

 

4-kilometrowa runda (100% asfalt) wyznaczona jest ul. Kolejową, Ogrodową przez Ciszowice, następnie ul. Szarkowiec i ponownie Kolejową.

Start honorowy Maratonu odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o godz. 16:00, ale to uczestnik sam decyduje, o której godzinie chce wyjechać na trasę. Najpóźniej można będzie tego dokonać o godz. 15:30 w niedzielę 15 sierpnia, czyli 30 minut przed zakończeniem Maratonu.

Trasę można pokonywać wielokrotnie, wedle uznania.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy Certyfikat Uczestnictwa.

Udział w Maratonie nie jest obarczony opłatą startową.

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

 

 

 

Trasa:

 

 

Profil trasy:

 

 

HARMONOGRAM:

 

14 sierpnia (sobota)

godz. 15:00 - otwarcie Biura Maratonu

godz. 15:20 - zapisy, wydawanie numerów startowych

(zapisy trwają cały czas do godz. 15:30 w niedzielę)

godz. 16:00 - otwarcie trasy

 

15 sierpnia (niedziela)

godz. 15:30 - zakończenie zapisów

godz. 16:00 - zamknięcie trasy

godz. 16:10 - podsumowanie Maratonu, losowanie Talonów,

oficjalne zakończenie

 

 

 

 

ZASADY UCZESTNICTWA:

 

 1. Udział w „24h Maratonie Rowerowym” nie wymaga specjalnego przygotowania kondycyjnego. Warunkiem sklasyfikowania jest przejechanie rowerem w czasie 24 godzin minimum jeden raz trasy o długości 4 km, biegnącej przez: ul. Kolejową w Charsznicy, następnie skręt w prawo na ul. Ogrodową, kolejna w prawo (koło wieży ciśnień) do Ciszowic, następnie w prawo ulicą Szarkowiec do Charsznicy.

 2. W Maratonie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne, jednak osoby do 18 roku życia mogą wziąć udział w Maratonie po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców (opiekunów) na start.

 3. Każdy uczestnik jest zobowiązany do jazdy w kasku sztywnym na całej trasie Maratonu.

 4. Maraton odbywa się bez względu na pogodę, aczkolwiek przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych (burze, grad itp.) organizator dopuszcza możliwość skrócenia czasu trwania Maratonu, a nawet jego odwołania.

 5. Maraton odbywa się przy ruchu otwartym. Uczestników zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania przepisów ruchu drogowego z wszystkimi tego konsekwencjami.

 6. Podczas trwania Maratonu każdy uczestnik jest zobowiązany zachować wszelkie formy ostrożności, wynikające z zagrożenia epidemiologicznego związanego z wirusem COVID-19. Dotyczy to głównie stosowania szeroko rozumianej higieny, zachowania bezpiecznej odległości itp. Szczególne wytyczne są następujące:

  - Organizator ma prawo udostępnić Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy,

  - każdy uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej,

  - uczestnik przed startem obowiązkowo podpisuje oświadczenie, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym,

  - uczestnik przed startem, jak również podczas trwania Maratonu poddaje się obowiązkowemu pomiarowi temperatury,

  - w pomieszczeniach biurowych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem osób, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych). 

 7. Otwarcie trasy i start honorowy zaplanowany jest na sobotę 15 sierpnia o godz. 16:00, z parkingu przy GOK w Charsznicy, ul. Kolejowa 1.

 8. Uczestnicy pokonują całą trasę samodzielnie lub w grupach nie większych, niż 15 osób. Nie jest wymagana ciągłość jazdy, ani nie jest mierzony czas przejazdu. Uczestnik sam decyduje kiedy wyrusza na trasę, można odpoczywać na trasie, każdy jedzie własnym tempem.

 9. Uczestnicy są zobowiązani pokonywać trasę zgodnie z ruchem wskazówek zegara (czyli cały czas skręcając w prawo). Nie ma możliwości zmiany kierunku jazdy.

 10. Każdemu uczestnikowi zliczana będzie liczba okrążeń (1 okrążenie = 4 km) i będzie to podstawą do ostatecznego wyniku, bez względu na wskazania urządzeń pomiarowych uczestników.

 11. Uczestnicy chętni do jazdy nocnej muszą posiadać oświetlenie roweru (obowiązkowe w godz. 20:00 – do 5:00 rano) – przednie i tylne. Mile widziana jest odblaskowa kurtka koloru żółtego.

 12. Uczestnicy mogą uzupełniać napoje i żywność w punkcie kontrolnym (budynek GOK w Charsznicy) oraz napotkanych po drodze sklepach.

 13. Obowiązuje zakaz korzystania z innych środków transportu, niż rower. Stwierdzenie złamania tego zakazu spowoduje anulowanie pokonanych okrążeń.

 14. Organizator zastrzega sobie prawo wycofania z trasy Maratonu uczestnika, w przypadku którego stwierdzi się wyraźny brak zdolności do kontynuacji wysiłku lub w przypadku stwierdzenia złamania niniejszego Regulaminu.

 15. Uczestnicy biorą odpowiedzialność za właściwy stan techniczny rowerów. W przypadku awarii, uczestnik sam organizuje sobie sposób dotarcia do Biura Maratonu.

 16. Za szkody wyrządzone wobec uczestników, jak i osób trzecich, Organizator nie odpowiada.

 17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe zaistniałe podczas dojazdu uczestników na zawody i powrotu z nich.

 18. Każdy uczestnik bierze udział w Maratonie na własną odpowiedzialność.

 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie.

 20. Wszyscy uczestnicy są proszeni o nie zaśmiecanie trasy Maratonu i szczególną troskę o środowisko naturalne.

 21. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego Regulaminu.

 22. Uczestnicy wypełniając i podpisując Kartę Zgłoszeniową akceptują warunki niniejszego Regulaminu.

 23. Dla każdego uczestnika Organizator przewiduje pamiątkowy Certyfikat Uczestnictwa oraz posiłek regeneracyjny.

 24. Udział w Maratonie jest bezpłatny.

 25. Uczestnicy Na czas trwania Maratonu ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.