Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6626
W sumie: 41887

News

News zdjęcie id 323

Podsumowanie Rowerowego Rajdu Na Orientację 24 kwietnia 2022

25.04.2022

 

W niedzielę 24 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy zapoczątkował sezon rowerowy 2022 Rajdem Na Orientację szlakiem obecnych i byłych szkół podstawowych z terenu gminy Charsznica.

Pogoda nie była sprzyjająca, stąd zaledwie, a może aż, 19-u miłośników turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku na starcie. Rajd nie posiadał znamion rywalizacji i dawał dużą swobodę odnośnie wyboru samej trasy przejazdu, która po prostu nie była wyznaczona.

Każdy uczestnik otrzymywał przed startem mapę z zaznaczonymi Punktami Kontrolnymi do odszukania i obierał własną indywidualną taktykę, w jakiej kolejności „zaliczać” poszczególne miejsca. Dotarcie do właściwego Punktu Kontrolnego potwierdzano specjalnym dziurkaczem na Karcie Startowej.

Punkty Kontrolne rozlokowano przy budynkach, gdzie znajdują się obecnie, bądź znajdowały się kiedyś szkoły podstawowe, a więc w miejscowościach: Charsznica, Witowice, Podlesice, Jelcza, Tczyca, Swojczany, Pogwizdów oraz Uniejów Rędziny. Organizatorzy przyjęli szacunkowo, że odległość między wszystkimi Punktami wynosiła około 40 km.

 

 

Zadaniem uczestników było dotarcie do minimum czterech Punktów Kontrolnych, a limit czasu na wykonanie zadania wynosił dokładnie cztery godziny. Wszyscy szczęśliwie ukończyli Rajd i odebrali pamiątkowe Certyfikaty Uczestnictwa.

Pierwsi uczestnicy w biurze Rajdu pojawili się 2 godziny i 10 minut po starcie i byli to: Adam Szumera oraz Damian Glaba. Najmłodszym uczestnikiem był niespełna 8-letni Władysław Bełczewski, a najstarszym Jan Bogacz (rocznik 1949).

 

 

Pozostali uczestnicy, to: Baran Daniel, Krzysztoforski Witold, Łanecka Urszula, Łanecki Bogusław, Łanecki Ryszard, Garula Andrzej, Maj Marcin, Małodobry Wojciech, Mądry Łukasz, Nocoń Ryszard, Pieszczyk Michał, Smoliński Tomasz, Spiechowicz Jan, Zadęcka Ewa oraz Ziemnicki Tomasz.

Gratulujemy!!!

Na zakończenie Rajdu Organizatorzy rozlosowali 10 bezpłatnych Talonów na pizzę ufundowane przez Restaurację Planeta oraz Pizzerię Oficyna z Charsznicy. Podziękowanie, za wsparcie artykułami spożywczymi, należy się również: Intermarche oddział Miechów oraz firmie Charsznickie Pola Natury.

 

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.