Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7182
W sumie: 27637

News

News zdjęcie id 387

Spływ kajakowy Bobrowniki - Chałupy 20.08.2023

07.08.2023

 

Zapraszamy do udziału w spływie kajakowym po Pilicy (długośc trasy 13 km), który odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia 2023 roku.

Szczegóły i dokładny harmonogram wyjazdu został podany poniżej. 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM WYJAZDU:

godz. 8:00 - zbiórka uczestników na parkingu przy GOK w Charsznicy, ul. Kolejowa 1

godz. 8:10 - wyjazd autobusem do Bobrownik (gm. Kluczewsko, powiat włoszczowski)

godz. 10:00 - rozpoczęcie spływu kajakowego

godz. 15:00 - zakończenie spływu w miejscowości Chałupy (gmina Przedbórz, woj. łódzkie)

godz. 15:30 - integracja przy ognisku Agroturystyka Praczka

godz. 17:00 - wyjazd powrotny

godz. 18:30 - przyjazd do Charsznicy

 

 

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I CO ZABRAĆ?

 • wygodne, przewiewne, szybkoschnące odzienie, ew. strój kąpielowy (ubranie może się zamoczyć, zabrudzić lub nawet zniszczyć)
 • obuwie praktyczne - np. sandały lub buty do chodzenia w wodzie, ew. stare znoszone adidasy (może wystąpić konieczność wejścia do wody)
 • krem ochronny z filtrem UV
 • czapka z daszkiem lub inne nakrycie głowy
 • okulary przeciwsłoneczne
 • preparat odstraszający insekty
 • minimum 1 butelka wody zdatnej do picia
 • przekąski, suchy prowiant, ew. ciastka, batony (bez czekolady)
 • na wypadek niesprzyjającej aury przyda się polar lub kurtka przeciwdeszczowa
 • należy pamiętać o zabezpieczeniu telefonu, dokumentów osobistych, kluczy, zegarka, które mogą ulec zalaniu, bądź nawet wpaść do wody

 

 

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z Regulaminem, oraz jego przestrzeganie, potwierdzone własnoręcznym podpisem na liście obecności w dniu spływu.

 

 

REGULAMIN SPŁYWU

20 sierpnia 2023

 1. Organizatorem wyjazdu na spływ kajakowy po Pilicy jest Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy.

 2. Każdy uczestnik bierze udział w spływie na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność rodziców lub opiekunów.

 3. Prawo udziału w spływie mają osoby, których stan zdrowia pozwala na udział w spływie, bez względu na umiejętność pływania i które w dniu spływu ukończyły 10 r. ż.

 4. Każdy uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia pozwala na podjęcie przeze niego wysiłku związanego z uczestnictwem w spływie oraz z pokonaniem w określonym czasie wyznaczonej trasy.

 5. Spływ kajakiem odbywa się na trasie o długości 13 km: Bobrowniki - Chałupy i trwa około 5 godzin, bez możliwości zakończenia spływu wcześniej.

 6. Uczestnicy spływu są zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa wodnego oraz ochrony przyrody.

 7. Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do płynięcia w zapiętej kamizelce ratunkowej lub asekuracyjnej.

 8. Uczestnicy spływu przed wypłynięciem mają obowiązek sprawdzić stan powierzonego sprzętu pływającego. Uczestnik spływu odpowiada za powierzony sprzęt i ponosi za niego odpowiedzialność finansową. W razie uszkodzenia pokrywa koszty naprawy lub zakupu nowego sprzętu.

 9. W trakcie trwania spływu zabrania się picia alkoholu oraz używania środków odurzających.

 10. Zabrania się płynięcia na wierzchu kajaka, wyprzedzania otwierającego spływ, oraz pozostawania za zamykającym spływ.

 11. Na spływie obowiązuje zakaz kąpieli.

 12. Uczestnicy spływu powinni być ubrani odpowiednio do warunków atmosferycznych. Zaleca się również zabranie ze sobą napojów chłodzących oraz wysokokalorycznej żywności, nakrycia głowy oraz krem z filtrami ochronnymi zabezpieczający przed oparzeniami słonecznymi. Wskazane jest także zabranie zapasowego ubrania, zabezpieczonego przed zamoczeniem.

 13. Każdy uczestnik spływu powinien posiadać okulary chroniące oczy przed słońcem, wiatrem, gałęziami drzew.

 14. Cenne przedmioty (dokumenty osobiste, telefony, aparaty fotograficzne) powinny być zabezpieczone przed zamoczeniem i zatonięciem.

 15. Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu spływu.

 16. Po zakończeniu spływu, uczestnicy zobowiązani są do oczyszczenia kajaków oraz pozostawienia kamizelek ratunkowych i wioseł, a także wyciągnięcia kajaka na brzeg .

 17. Organizator spływu, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, ma prawo dokonania koniecznych zmian trasy, godziny rozpoczęcia i programu spływu oraz odwołania spływu w przypadku wysokiego stanu wody lub złych warunków pogodowych.

 18. Nie stosowanie się do któregokolwiek punktu Regulaminu może być powodem do wykluczenia uczestnika ze spływu lub nawet z wszelkich innych wydarzeń organizowanych przez GOK w Charsznicy.

 19. Koszt uczestnictwa w spływie (transport, opłaty spływowe, posiłek regeneracyjny) wynosi: 100 zł/osoby. Ostateczny termin zapisów mija 18 sierpnia 2023 roku.

 20. Liczba miejsc jest ograniczona.

 21. Uczestnicy dokonują zapisu telefonicznie lub wysyłają SMS pod nr +48 530 515 013 i mają 3 dni na dokonaie opłaty akredytacyjnej wyłącznie przelewem:

BS Wolbrom o/Charsznica 37 8450 0005 0030 0383 2803 0004

W tytule wpisując: imię i nazwisko SPŁYW

 1. Jeżeli uczestnik w ciągu 3 dni od zgłoszenia udziału nie dokona opłaty zostaje automatycznie wykreślony z listy uczestników.

 2. Organizator nie zwraca opłat akredytacyjnych w przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w spływie. Prosimy o przemyślane wpłaty, a w sytuacji niemożności udziału, o zorganizowanie sobie osób na swoje miejsce.

 3. Spływ odbywa się bez względu na pogodę.

 4. Jeżeli warunki atmosferyczne będą bardzo niekorzystne Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu spływu lub nawet jego odwołania. W takim przypadku opłaty akredytacyjne zostaną zwrócone.

 5. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego Regulaminu.

Wszyscy uczestnicy, biorący udział w spływie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów.

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.